Wiedeńskie ostatki

« Wróć do listy aktualności
środa, 22 luty 2017

wiedenskie-ostatki

Serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury na koncert p.t.”Przebojowe ostatki w wiedeńskim stylu” czyli spotkanie z najpiękniejszą muzyką filmową, operetkową, operową i musicalową w piatek 28.02.2017 o godz. 19.30 wystąpi Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz tenor Rafał Bartmiński.

Podczas tego niezwykłego koncertu usłyszą Państwo muzykę filmową m.in z fillmów   Love story  ,Grek Zorba, Misja czy wspaniały walc z filmu  Noce i dnie. Orkiestra zagra również najbardziej znane tanga , ale też cudowne i pełne niezwykłej ekspresji tańce węgierskie Brahmsa lub tańce słowiańskie Dvorzaka .

Sinfonia VIVA
Najbardziej wszechstronna muzycznie orkiestra w Polsce!
Orkiestra Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy kompozytora, aranżera
i dyrygenta – Tomasza Radziwonowicza. Wieloletnia działalność orkiestry to; bogaty
i szeroki dorobek artystyczny w muzyce klasycznej, jazzowej i filmowej, imponująca dyskografii ponad 50 albumów, wiele koncertów w kraju i za granicą. Sinfonia Viva to młodzi, utalentowani muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, grający z pasją, profesjonalizmem i uśmiechem. pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/grudzien/sin.jpg
Współpracując z innym artystami oraz samodzielnie orkiestra otrzymała aż 9 nominacji do Nagród Muzycznych Fryderyk m.in.: „Muzyka i Ekran II” (2001), Henryk Miśkiewicz „Uniesienie” (2005), Andrzej Smolik „3” (2006), Zeidler, Niestrawski  „Musica Sacromontana VII” (2013) oraz Pasquale Anfossi „Musica Sacromontana IX” (2014), za który otrzymała prestiżową francuską nagrodę Złotego Orfeusza, przyznawaną przez Academie du Disque Lyrique we Francji. Nagrodę Fryderyk 2010 orkiestra otrzymała za album Miki Urbaniak „Closer”. Sinfonia Viva jest najczęściej wybieraną do współpracy orkiestrą przez artystów takich jak: Krzysztof Herdzin, Maryla Rodowicz, Henryk Miśkiewicz, Anna Maria Jopek, Krzesimir Dębski.
W powiększonym składzie, pod nazwą Classic Entertainment współpracowała z legendarną grupą YES, z którą odbyła tourne po Europie, promując płytę „Magnification”. W lutym  2010 roku amerykański wahadłowiec Endeavour  zabrał w kosmos kopię rękopisu Preludium A-dur op. 28 nr 7 i płytę z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Karola Radziwonowicza i Sinfonii Viva, przyłączając się tym samym do światowych obchodów 200. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora.
W 2012 roku ukazał się płyta Grégoire Mareta gdzie obok takich artystów jak: Mark Kibble, Alvin Chea, Cassandra Wilson, Raul Midon, Toots Thielemans, Marcus Miller wystąpiła Sinfonia Viva. Wszystko to sprawia, iż Sinfonia Viva jest jedną z najbardziej wszechstronnych na polskim rynku orkiestr, której repertuar oparty jest na wysokim poziomie wykonawczym, sięga od utworów muzyki poważnej do rozrywkowej.
Ostatnia płyta orkiestry „Muzyka Polska” wydana przez Polskie Radio otrzymała nominację do International Classical Music Awards 2017 w kategorii Best Collection

pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/grudzien/T.Radziwonowicz_foto.jpgTomasz Radziwonowicz – jedna z ciekawszych postaci polskiej muzyki klasycznej, skrzypek-solista, aranżer, kompozytor, dyrygent i założyciel kwintetu smyczkowego I  Solisti di Varsavia oraz orkiestry Sinfonia Viva. Jako lider obu projektów stworzył doceniony i liczący się w kraju jak i za granicą, dorobek artystyczny.
Tomasz Radziwonowicz jako pierwszy dokonał opracowań na fortepian i kwintet smyczkowy wszystkich utworów Fryderyka Chopina na fortepian z towarzyszeniem orkiestry.
Po ukończeniu w 1978 roku Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Ireny Dubiskiej, pracował w Filharmonii Narodowej
w Warszawie. W latach 1981-82 był solistą i II koncertmistrzem Filharmonii w Las Palmas, gdzie założył kwintet smyczkowy Camerata Musica Viva. Rozwijał tam solową działalność koncertową, wykonując m.in. Koncert podwójny a-moll op. 102 na skrzypce i wiolonczelę Johannesa Brahmsa (wraz z Urszulą Wejman) oraz Symfonię koncertującą Es-dur KV 364 Wolfganga Amadeusza Mozarta.
W roku 1987 wraz z bratem Karolem Radziwonowiczem podczas Dni Muzyki Henryka Wieniawskiego dokonał prawykonania Wielkiej Sonaty na skrzypce i fortepian Józefa Wieniawskiego.  W roku 1990 założył kwintet smyczkowy I Solisti di Varsavia,
z którym rozpoczął czynną działalność koncertową w kraju jak i za granicą oraz nagraniową dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Z kwintetem nagrał 7 albumów m.in. komplet dzieł Fryderyka Chopina na fortepian i orkiestrę w opracowaniu na kwintet smyczkowy, za który otrzymał  nominacja do nagrody Fryderyk 1998 w kategorii Muzyka Kameralna. W 1998 r. założył orkiestrę  Sinfonia Viva. Wieloletnia działalność orkiestry to imponująca dyskografia ponad 40 albumów, z których wiele otrzymało nominacje do nagrody Fryderyk m. in. w takich kategoriach jak: Album Roku Muzyka Orkiestrowa 2001 – „Muzyka i Ekran II” i 2005 „Tango”, w kategorii Jazzowy Album Roku 2005 – „Uniesienie” oraz w kategorii Album Roku Muzyka Dawna i Barokowa 2013 – „Musica Sacromontana IIV  Zeidler, Niestrawski”
i w 2014 – „Musica Sacromontana IX Pasquale Anfossi”, za który  otrzymała nagrodę Złotego Orfeusza we Francji. Licznie prestiżowe nagrody i wyróżnienia przyznawane dla Sinfonii Viva  zaowocowały wieloma koncertami w Polsce i za granicą. Tomasz Radziwonowicz jest jednym z czynnie działających propagatorów dzieł kultury polskiej
w kraju i na świecie. Interesuje się szeroko pojętą sztuką muzyczną we wszystkich jej aspektach, nie stroniąc od jej wielu odmian. Jest autorem najróżniejszych opracowań od muzyki poważnej do rozrywkowej, jak również kolęd i standardów jazzowych. Do jego ostatnich kompozycji należą: Koncert na wiolonczelę i smyczki, Koncert skrzypcowy  oraz „3 Pieśni” do słów Karola Wojtyły, Antyfona na sopran chór mieszany i dziesięć instrumentów smyczkowych, Missa notturna.

pliki/ckg/grafika/Artykuly/2016/grudzien/rafal.jpg

Jako solista wystąpi jeden z najwspanialszych  śpiewaków – mimo młodego wieku już zaliczany do ścisłej elity , solista m.in. Opery Narodowej Teatru Wielkiego w Warszawie i Teatru Bolszoj w Moskwie – Rafał Bartmiński . Razem z orkiestrą ‘’ Sinfonia Viva ‘’ zaśpiewa m.in. arię ‘’ La donna e mobile ‘’, jak też przeboje muzyki popularnej – ‘’ O sole mio ‘’, ‘’ Wróć do Sorrento ‘’ czy utwór z repertuaru Jana Kiepury ‘’ Funiculi, funicula ‘’.

 

 

Bilety w cenie:  70 zł

KUP/REZERWUJ BILET

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Dodaj komentarz

#
#
#

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013