Grodziski Klub Podróżnika – Spotkanie z Anną Grebieniow

« Wróć do listy aktualności
poniedziałek, 9 grudzień 2019

W ubiegły piątek odbyło się kolejne spotkanie Grodziskiego Klubu Podróżnika. Tym razem gościliśmy Anię Grebieniow, która opowiadała nam o swojej pracy na Polskiej Stacji Antarktycznej Arctowski.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania dźwięków jakie tam można usłyszeć. Tu było pierwsze zdziwienie, bo jest tam naprawdę głośno. Chwilę później Ania rozprawiła się z kolejnym mitem, czyli obecności niedźwiedzi polarnych na tym terenie. Te faktycznie występują, ale po drugiej stronie globu.

Następnie przeszliśmy do oglądania zdjęć oraz filmików, a te były wyjątkowej urody. Składały się na to 2 czynniki: pierwszy to wspaniałe wyczucie odpowiedniego momentu na zrobienie zdjęcia przez Anię, a drugi to okoliczności przyrody które są po prostu bajkowe! Wszystko dopełniały niesamowite wspomnienia. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak wygląda praca na stacji badawczej. Co należy do obowiązków obserwatora, jak reagują zwierzęta na obecność ludzi czy co się je podczas pobytu. Nie zabrakło również wielu pytań ze strony publiczności. Nim się obejrzeliśmy spotkanie dobiegło końca, a trwało 1,5 h. To najlepsze podsumowanie tego spotkania. wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie na spotkanie, a Ani za ciekawą prezentację. W Poczekalni gościmy wystawę fotografii autorstwa Ani, którą będzie można oglądać do 10 stycznia. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

#
#
#

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013