Grodziski Klub Podróżnika – Spotkanie z Masudem Akramim

« Wróć do listy aktualności
czwartek, 5 grudzień 2019

W ubiegły piątek w Poczekalni PKP gościliśmy Masuda Akramiego, który przybył do nas z Iranu. Nasz gość zaprezentował zgromadzonej publiczności tradycyjną irańską sztukę opowiadania Szahname. Szahname to irański epos narodowy, który powstał w X wieku. Opowiada o dziejach Iranu od początku świata do najazdu Arabów. Bogactwo i różnorodność wątków nie pozwalają się nudzić toteż wszyscy z wielkim zainteresowanie słuchali tego, o czym opowiada Masud. Cała opowieść była okraszona tradycyjną irańską muzyką. Na zakończenie spotkania odbyła się dyskusja na temat Iranu i jego współczesnych problemów. Wszyscy uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem tego co zobaczyli i usłyszeli tego dnia w Poczekalni. Dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia do Poczekalni.

Na następne spotkanie Grodziskiego Klubu Podróżnika zapraszamy w najbliższy piątek o godz. 18.00. Naszym gościem będzie Anna Grebieniow, która zabierze nas w niezapomnianą podróż po Antarktyce. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Dodaj komentarz

#
#
#

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013