Spotkanie Grodziskiego Klubu Podróżnika – Afganistan

« Wróć do listy aktualności
poniedziałek, 28 październik 2019

W ubiegły piątek mieliśmy przyjemność gościć w Poczekalni Zbigniewa Pawlaka, który zabrał nas w podróż do Afganistanu.  Nasz gość spędził  tam 10 lat. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu faktów na temat tego kraju, zobaczyliśmy go z różnych perspektyw. Były zabawne momenty, ale nie zabrakło tych bardzo smutnych.

Z jednej strony wysłuchiwaliśmy historii o tym jak powstawał KFC w Kabulu. Z drugiej strony dowiedzieliśmy się jak wygląda codzienność w kraju, w którym wojna toczy się nieprzerwanie od 30 lat. Dzięki unikatowym zdjęciom, mogliśmy zobaczyć jak wygląda codzienność zwykłych Afgańczyków. Jak wygląda ich świat po wycofaniu się Amerykanów z tamtego rejonu. Niestety konkluzja nie jest optymistyczna.

Spotkanie zaliczamy do bardzo merytorycznych i zostających w pamięci na długo. Niech świadczy o tym fakt, że trwało 2 godziny i przez ten czas nikt nie zdecydował się wyjść z Poczekalni. Panu Zbyszkowi dziękujemy za arcyciekawą prelekcję. Na kolejne spotkanie Grodziskiego Klubu Podróżnika zapraszamy 22 listopada o godz. 18.00. Naszym gościem będzie Patryk Bułhak, który opowie nam o swojej podróży do Iranu. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

#
#
#

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013