Wycieczka do Teatru Wielkiego Opery Narodowej i Wilanowa

« Wróć do listy aktualności
sobota, 25 styczeń 2020

W ubiegły wtorek udaliśmy się z uczestnikami Strefy Aktywnego Seniora na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był Teatr Wielki Opera Narodowa, gdzie czekali na nas przewodnicy. Podzieliliśmy się na 2 grupy i rozpoczęliśmy zwiedzanie tego obiektu „od kuchni”. Mało kto z nas spodziewał się, że obiekt ten mieści w sobie tyle różnych miejsc. Tak naprawdę wszystko co widzimy podczas spektakli powstaje na miejscu. Zatrudnionych jest tam koło 1000 osób. Są wszelkiego rodzaju pracownie: od ślusarni, stolarni, malarni po pracownie krawieckie, pralnie, suszarnie. Budynek na własną straż pożarną czy opiekę medyczną.  A wszystko to mieści się łącznie na 13 piętrach. Scenę którą widzimy podczas spektaklu to tylko jej ułamek, w innych jej częściach znajduję się dekoracje które są zmieniane w trakcie spektaklu bądź w jego przerwie. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda komunikacja podczas spektakli i kto za nią odpowiada. Po tej wizycie każdy z nas z pewnością spojrzy zupełnie inaczej na spektakle, które się tam odbywają.

Kolejnym, zarazem ostatnim punktem naszej wycieczki był Pałac w Wilanowie i znajdujące się nieopodal Muzeum Plakatu. Tam również się podzieliliśmy na 2 grupy. Jedna zaczęła zwiedzać pałac, a druga Muzeum Plakatu. Zwiedzanie pałacu rozpoczęliśmy od wprowadzenia w jego historię, gdzie Pani przewodnik opowiedziała nam o etapach rozbudowy pałacu. Oprócz tego jeden z uczestników wycieczki wcielił się w rolę Sarmaty przywdziewając odpowiedni strój, o którym opowiadała nam Pani przewodnik. Trzeba przyznać, że nasz model w stroju wyglądał godnie. O czym świadczą liczne zdjęcia robione wspólnie z uczestnikami wycieczki. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie pałacu, o którego historii bardzo ciekawie opowiadali przewodnicy. W tym czasie druga grupa zwiedzała Muzeum Plakatu, gdzie w towarzystwie Pani przewodnik oglądała ekspozycję, wysłuchując historii powstania plakatów. Plakaty były związane z różnymi wydarzeniami na przestrzeni kilkudziesięciu lat więc mogliśmy zauważyć jak sztuka ich tworzenia ewoluowała. Oprócz tego rozmawialiśmy o ich interpretacji, co było również bardzo ciekawe. Po zwiedzeniu obu miejsc udaliśmy się w drogę powrotną do Grodziska. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę podczas wycieczki i na następne zapraszamy już w lutym.

Dodaj komentarz

#
#
#

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013