Bezobsługowa wypożyczalnia rowerów

GRM czyli Grodziski Rower Miejski to alternatywny środek transportu, umożliwiający szybkie poruszanie się po naszym mieście. Projekt podnosi walory turystyczne, rekreacyjne i wypoczynkowe Grodziska Mazowieckiego. Rowerzyści miejscy GRM mają do dyspozycji 9 stacji i 65 rowerów.

mapka nr

Lista stacji :
1. Deptak ul. 1 Maja
2. Park im.hr. Skarbków ul. 3 Maja
3. Hala Sportowa ul. Westfala
4.Stawy Goliana ul.M.Skłodowskiej – Curie
5. Stawy Walczewskiego ul. Nadarzyńska
6. Pływalnia WODNIK 2000 ul. Montwiłła
7. Targowisko Miejskie ul.Radońska
8. Centrum Kultury ul.Spółdzielcza
9. Zespół szkół ul. Zielony Rynek

Jak wypożyczyć rower:

1.Zarejestruj się wchodząc na stronę www.rowery.grodzisk.pl kliknij na przycisk „Rejestracja”, podaj wymagane dane, zaakceptuj regulamin i wpłacić minimum 10 zł opłaty inicjalnej. Wystarczy 1 minuta i gotowe – możesz już korzystać z rowerów miejskich 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

2. Aby wypożyczyć rower podejdź do terminala, naciśnij „Wypożycz”, podaj numer telefonu komórkowego oraz PIN i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Rower, który wybrałeś zostanie zwolniony automatycznie. Jeżeli jest zabezpieczony linką – odblokuj go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego.

3. Aby oddać rower nie musisz nawet podchodzić do terminala. Wystarczy, że wprowadzisz rower do elektrozamka. Bez obaw – sygnał dźwiękowy potwierdzi prawidłowy zwrot. Jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca, przypnij rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i przetasuj cyfry. W takim przypadku podejdź do terminala, przyciśnij „Zwrot” i postępuj zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu.

4. Korzystaj z rowerów miejskich, kiedy tylko masz ochotę. Od początku kwietnia do końca listopada, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest darmowe!

W GRM zastosowano przyjazne dla środowiska, energooszczędne komputery, których ekrany wyłączają się automatycznie przy dłuższej bezczynności. Wystarczy jednak nacisnąć dowolny przycisk, a z powrotem stają się aktywne.

Pełny regulamin na stronie https://rowery.grodzisk.pl/regulamin/

#
#
#

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013