Galeria instrumentów folkowych

Lokalizacja: Chlewińska 19a, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Galeria instrumentów folkowych to jedyny w Polsce, a może i na świecie zbiór ponad 1000 instrumentów, przeszkadzajek oraz zabawek muzycznych, zarówno tych dawnych, jak i tworzonych współcześnie – stąd w nazwie słowo „folkowy”. Kolekcja prezentuje instrumenty ludowej kultury słowiańskiej – do dziś nieznanej, zapomnianej, nieodkrytej dla turystów. Jest to wyjątkowe miejsce w Europie, instrumenty leżą tu nie tylko w zasięgu wzroku, lecz także ręki zwiedzającego. Można zagrać na żydowskich cymbałach, katarynie, basach, harmonii polskiej, usłyszeć dźwięk dziadowskiej liry korbowej, suki i polskiego instrumentu… pierdziela. Zwiedzanie galerii to kontakt z historią, geografią, muzyką. Często kończy się wspólnym muzykowaniem z przewodnikiem i kustoszem tego niezwykłego miejsca.

Oprócz galerii instrumentów znajduję się tu muzeum Kiczu, stała wystawa malarstwa współczesnego Landschaft Galeria, Muzeum PRL i galeria przydrożnych kapliczek. W tym miejscu nie można się nudzić, wszystko jest ciekawe, zaskakujące, zabawne, budzące wspomnienia. Zwiedzanie galerii po wcześniejszym uzgodnieniu.

Kontakt: tel. 605 854 138, e-mail: kania@galeria-folk.bool.pl

« Wróć do Grodzisk Mazowiecki

#
#
#

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013