Wycieczka do Supraśla w ramach Strefy Aktywnego Seniora

« Wróć do listy aktualności
czwartek, 17 październik 2019

Wczoraj odbyła się kolejna wycieczka realizowana w ramach Strefy Aktywnego Seniora. Celem naszej podróży było Podlasie, a dokładnie Supraśl – małe, urokliwe miasteczko aspirujące do miana uzdrowiska. Program wycieczki jak to zwykle bywa był dość napięty. Zwiedzanie zaczęliśmy od odwiedzin w prawosławnym Monasterze, gdzie czekał na nas uprzejmy przewodnik, który z chirurgiczną precyzją opowiadał o historii jego powstania.

Następnie udaliśmy na blisko 2-godzinny spacer z przewodnikiem po miasteczku. Chodziliśmy malowniczymi uliczkami, odwiedzaliśmy zabytkowe budowle, a także poznawaliśmy historię ludzi zasłużonych dla miasta.

Po takim wysiłku fizycznym nadszedł czas na przerwę obiadową, wszyscy rozeszli się w poszukiwaniu regionalnego jedzenia. W zasadzie po chwili spotkaliśmy się w jednym miejscu gdzie na talerzach królowały: kartacze, babki ziemniaczane czy kiszki ziemniaczane. Po posiłku spotkaliśmy się w umówionym miejscu i udaliśmy się na dalsze zwiedzanie.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Ikon, gdzie dowiedzieliśmy się jak one powstają oraz oglądaliśmy bogaty ich zbiór. Najstarsza ikona w zbiorach muzeum datowana jest na 1500 rok. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa, gdzie bawiliśmy się doskonale, bo oprócz wiedzy merytorycznej, odbyły się warsztaty praktyczne. Podczas których robiliśmy papier czerpany, następnie każdy miał możliwość zrobienia własnej zakładki. Warsztaty zakończyliśmy wcieleniem się w rolę zycera i zapisania własnej kartki papieru na maszynach z XIX wieku.

Po zwiedzaniu udaliśmy się w kierunku autokaru i wróciliśmy do Grodziska. Wszystkim obecnym dziękujemy za cudowną atmosferę i miło spędzony czas.

 

 

Dodaj komentarz

#
#
#

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013