Spotkanie z Dorotą Chojnowską i Selimem Saffarinim w ramach Grodziskiego Klubu Podróżnika

« Wróć do listy aktualności
piątek, 15 marzec 2019

Odkryj świat z Baśni Tysiąca i Jednaj Nocy z perspektywy bambusowych rowerów. Zabiorą cię tam Dorota Chojnowska i Selim Saffarini, autorzy bloga www.alepieknyswiat.pl.
Dla Doroty była to pierwsza wizyta w regionie Zatoki Perskiej, dla Selima natomiast był to powrót do czasów dzieciństwa spędzonego w Kuwejcie. Wspólnie przejechali drogi i bezdroża północnego Omanu, zachwycali się krajobrazami, zabytkami, często też błądził po opuszczonych miastach i fortach. Jak ich przyjęto, jakie wspomnienia utrwalili na fotografiach przekonasz się już wkrótce podczas pokazu!

Autorzy

Dorota Chojnowska- antropolog kultury, dziennikarka i włóczykij. Przez ponad dziesięć lat samotnie jeździ po najróżniejszych zakątkach świata, gdzie stara się przede wszystkim spotkać z ludźmi – bo bardziej od zabytków interesuje się codziennym życiem. Rozmowy i sytuacje, które wydarzają się jej po drodze opisuje na swoim blogu. Dorota opowieściami o swoich podróżach dzieliła się też z widzami TVN i TVP oraz słuchaczami rozgłośni radiowych – Radiowej Czwórki, Tok FM czy Radia Campus. Swoje teksty publikuje między innymi w Magazynie Kontynenty i National Geographic Polska.

Trzy lata temu dołączył do niej Selim Saffarini – pasjonata rowerowy, właściciel warsztatu husabikes.pl. Selim na pierwszej randce zdeklarował się, że również zbuduje bambusowy rower. Zbudował i na tym rowerze wspólnie z Dorotą wyruszył w podróż po Omanie. Wszystkich ciekawych świata zapraszamy na spotkanie w piątek 15 marca o godz. 18:00.

 

Dodaj komentarz

#
#
#

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013